Sinamedya


1986 yılında Ankara’da doğdum. Lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Erciyes Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldum.

Üniversite öğrenimimin başlaması ile birlikte fakülte bünyesinde bulunan tiyatro topluluğuna katıldım. Yaklaşık 5 yıl boyunca tiyatroda aktif olarak görev aldım. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım”, “Haydi Karına Koş” gibi oyunlarda karaketer rolleri üstlendim. Öğrencilik dönemimde sosyal medyalar da yayınlanan senaryolarını yazdığım, yönetmenliğini üstlendiğim absürt komedi şeklinde kısa metrajlı filmler çektim.

Profesyonel hayata ise ilk olarak 2011 yılında yönetmenliğini Zübeyr Şaşmaz’ın üstlendiği Kurtlar Vadisi Filistin sinema filminde reji asistanlığı ile başladım. Bu projede küçük bir rolde üstlendim.

Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’a yerleştim. 2012 yılında çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen Hollywood yapımı ve yönetmenliğini Ben Affleck’in , görüntü yönetmenliğini ise Rodrigo Prieto’un yaptığı ve En İyi Film Oscarı” ödüllü Argo adlı sinema filminde reji asistanı olarak görev aldım. Burada alanında dünyaca ünlü isimlerle çalışma fırsatı buldum.

Argo Filmi’nin ardından aynı yıl yine yönetmenliğini Zübeyr Şaşmaz’ın yaptığı “Açlığa Doymak” adlı sinema filminde reji asistanlığı yaptım ve bu projede de ufak bir rol aldım.

2014 yılında çekimlerinin önemli bir bölümü İstanbul’da gerçekleştirilen Hollywood yapımı dünyaca ünlü İranlı yazar Hossein Amini’nin yönetmenliğini yaptığı “Ocak Ayının İki Yüzü – Two Faces of Januray” adlı projede reji asistanlığı yaptım. Bu projede dünyaca ünlü oyuncular Viggo Mortensen, Kirsten Dunts ve Oscar Isaac oyuncularla çalıştım ve dünyanın en iyi yardımcı yönetmenleri arasında gösterilen Alex Oakley ile çalışma fırsatı buldum.

İlk dizi deneyimim ise TRT1’de yayınlanan Kemal Tahir’in ünlü romanından uyarlanan “Kurt Kanunu” adlı dizi oldu. 18 bölüm olarak çekilen dizide reji asistanlığının yanında 13 bölüm “Komiser Rıfat” adlı karakteri canlandırdım.

Sinema ve dizi filmlerindeki deneyimlerimin ardından Ankara’ya yerleştim. Ankara’da ortak olduğum Tuğ Medya adlı reklam ve yapım şirketinde bir çok belgesel, reklam/tanıtım filmi çektim. Bunlardan bir kısmı şunlardır; “Tarihin Mimarı Anadolu”, “Kaşgarlı Mahmut”, “Anadolu’dan Yükselen Melodi”, “Osmanlı Mahalle Kültürü”, “Sıraçlar” … 2019 yılından itibaren ise kendi şirketimi kurdum ve çalışmalarıma devam ediyorum. Evli ve bir çocuk babasıyım.